Pobude za spremembo namenske rabe prostora v prostorskih aktih Občine Kanal ob Soči

Naziv postopka:
POBUDA ZA SPREMEMBO NAMENSKE RABE PROSTORA V PROSTORSKIH AKTIH OBČINE KANAL OB SOČI

Opis postopka:
Pobudo za spremembo namenske rabe prostora v prostorskih aktih občine vloži lastnik zemljišča, ki želi spremeniti namensko rabo zemljišča v Občinskem prostorskem načrtu občine Kanal ob Soči (OPN Kanal).

Pobudo se poda na predpisanem obrazcu.

Zahtevane priloge:
Po navodilih v obrazcu pobude.

Pravna podlaga:
- Zakon o urejanju prostora – ZureP-2 (Ur. list RS, št. 61/17).
- Odlok o določitvi takse za obravnavanje zasebnih pobud za spremembo namenske rabe prostora in nadomestila stroškov lokacijske preveritve v Občini Kanal ob Soči (Ur. list RS, št. 68/18).

Taksa:
Na podlagi Odloka o določitvi takse za obravnavanje zasebnih pobud za spremembo namenske rabe prostora in nadomestila stroškov lokacijske preveritve v Občini Kanal ob Soči (Ur. list RS, št. 68/18) se za posamezno pobudo za spremembo namenske rabe prostora plača taksa v naslednji višini:
- za spremembo osnovne namenske rabe prostora 80,00 EUR,
- za spremembo podrobnejše namenske rabe prostora 50,00 EUR.

Taksa se plača na TRR Občine Kanal ob Soči na naslednji način:
- Namen plačila: Taksa za pobudo
- Koda Namena: OTHR
Fizične osebe:
- Podračun: Občinske takse – od fizičnih oseb in zasebnikov
- Številka: SI56 0124 4444 0326 863
- Sklic SI11 75434-7047070
Pravne osebe
- Podračun: Občinske takse – od pravnih oseb
- Številka: SI56 0124 4444 0324 729
- Sklic SI11 75434-7047061

Plačilo takse ne zagotavlja spremembe namenske rabe prostora v občinskem prostorskem aktu (OPN Kanal), temveč zgolj obravnavo ustreznosti pobude na občini z vidika njene skladnosti s temeljnimi pravili urejanja prostora, cilji prostorskega razvoja občine in pravnimi režimi v prostoru ter z vidika možnosti opremljanja zemljišča s komunalno opremo in drugo gospodarsko javno infrastrukturo. Plačilo takse je pogoj za obravnavo pobude.

Kontakt:
Telefon: 05/39 81 206, fax: 05/39 81 223