Analiza regijske štipendijske sheme

Goriška regija med najuspešnejšimi pri podeljevanju kadrovskih štipendij

Konec junija je Posoški razvojni center javnosti predstavil rezultate šestletnega izvajanja Regijske štipendijske sheme Goriške statistične regije. Od šolskega/študijskega leta 2008/2009 do vključno šolskega/študijskega leta 2013/2014, je kot štipenditor sodeloval z več kot 60 različnimi delodajalci in 11 občinami v regiji. Štipendije so bile podeljene 495 dijakom in študentom, največ tistim s področja strojništva, elektrotehnike in mehatronike.

Čeprav vsako leto ostane precej velik del nepodeljenih štipendij, je Regijska štipendijska shema Goriške statistične regije v primerjavi s slovenskim povprečjem vsako leto na prvem ali drugem mestu po številu podeljenih kadrovskih štipendij

Analizo Regijske štipendijske sheme Goriške statistične regije najdete v pripetem dokumentu ali na spletni strani Posoškega razvojnega centra in sicer na povezavi: http://www.prc.si/novice/analiza-regijske-stipendijske-sheme.

Marjetka Čopi Cvek

Posoški razvojni center / Soča Valley Development Centre