Po razglasitvi epidemije aktiviran državni načrt zaščite in reševanja

Poveljnik Civilne zaščite Srečko Šestan je po dopisni seji, ko je vlada v nedeljo zvečer izdala odlok o razglasitvi epidemije bolezni covid-19 za vso državo, v ponedeljek zjutraj izdal sklep o aktiviranju državnega načrta zaščite in reševanja.
Ta omogoča, da poleg zdravstvenih in drugih služb država uporabi tudi sile in sredstva za zaščito, reševanje in pomoč.

Z aktiviranjem državnega načrta zaščite in reševanja ob pojavu epidemije nalezljive bolezni pri ljudeh so aktivirani tudi načrti zaščite in reševanja na ravni regij in občin, izpostave in regijski štabi pa izvajajo naloge v regijah ter morajo o tem prav tako dnevno poročati vodstvu uprave.

Odlok o razglasitvi epidemije nalezljive bolezni Covid 19 na območju Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 146/2020 z dne 18. 10. 2020)