Preventivni ukrepi za izvajanje pogrebne dejavnosti zaradi epidemije

Obvestilo za občane | 19.03.2020

V primeru smrti v družini in izvedbe pogrebnih svečanosti se bodo izvajali naslednji preventivni ukrepi z zmanjšanje možnosti okužbe s koronavirusom COVID-19:

V pisarno pogrebne službe lahko hkrati vstopita le dve osebi (stranki), ki ne kažeta znakov okužbe, da lahko zagotavljamo priporočeno varnostno razdaljo vsaj 1,5 m.
Obvezna je uporaba razkužila za roke, ki je na vidnem mestu pred pisarno. Žal se s strankami do nadaljnjega ne bomo rokovali.

Pogrebi naj potekajo le v ožjem družinskem krogu z osebami, ki ne kažejo znakov okužbe s koronavirusom. Prosimo, da svojci ne izvajajo rokovanja kot izrek sožalja.
Zaradi možnosti okužbe do nadaljnjega ne moremo izvajati obiskov glede dogovora o organizaciji pogreba na vašem domu

Na pogrebni slovesnosti se izvaja pogrebna svečanost v omejenem obsegu brez spremljevalnih dogodkov (pevcev, zastavonoš društev in podobno) z največ dvema zaposlenima pri žarnem pogrebu in štirimi pri klasičnem pogrebu.
Stranke prosimo za razumevanje, ker je za naše zaposlene do nadaljnjega obvezna uporaba zaščitnih mask, kar je priporočljivo tudi za udeležence pogrebne slovesnosti.

Odsvetujemo uporabo poslovilne vežice v primernih vremenskih pogojih. V neugodnih vremenskih pogojih pa naj bo vstopanje v vežico posamično z upoštevanjem varnostne razdalje.

Zaradi morebitnega prenosa virusa do nadaljnjega ne bo mogoče kropljenje pokojnika

Urejanje pokojnika bomo izvajali z uporabo ekološkega ogrinjala

Pri klasičnem pogrebu bo ostala krsta zaprta.

Do nadaljnjega odsvetujemo izvajanje poslovitve pred upepelitvijo
Za ostale zadeve v zvezi z najemom grobov vas prosimo, da nas pokličete na telefon ali posredujete elektronsko pošto

Verjamemo, da z razumevanjem sprejemate zgoraj navedene ukrepe, saj so sprejeti v smeri zaščite zdravja ljudi in trajajo za čas do preklica nevarnosti širjenja okužbe s koronavirusom

Skupaj poskrbimo, da kar najbolj omejimo širjenje virusa.

Komunala Nova Gorica d.d.
Cesta 25. junija 1
5000 Nova Gorica, Slovenija
-------------------------------------------------------------------------------------
fax.: +386 5 33 55 303

www.komunala-ng.si

Spremljajte aktualna obvestila o pogrebni dejavnosti TU!