Postanite uporabnik e-računa

Vse uporabnike storitev (vodarina) Občine Kanal ob Soči, obveščamo, da lahko postanete naročnik e-računa (brezpapirni račun). To je račun, ki je izdan v standardni elektronski obliki in enakovredno nadomešča račun v papirni obliki.

Račun je izdan v dveh oblikah elektronsko podpisanih datotek, v formatu XML in PDF. Datoteka v XML formatu je namenjena uvozu v vaš sistem in kasnejšemu arhiviranju, PDF format pa je namenjen pregledu računa (za pregled priporočamo, da imate nameščen Adobe Reader).

V kolikor naročite račun v spletno banko ga lahko poravnate z enim samim klikom. Elektronski račun pa lahko prejemate tudi v primeru, da niste uporabnik spletnega bančništva in ga želite namesto v papirni obliki prejemati na vaš elektronski naslov, kjer lahko zlahka spremljate tudi arhiv vseh vaših prejetih računov.

Prednosti za prejemnike e-računov so:

• hitra in praktična priprava plačilnega naloga (z enim klikom),
• pregled nad prejetimi in plačanimi računi v bančnem programu,
• e-arhiv (dolgoročno hranjenje podatkov na enem mestu).

Prijava na prejemanje e-računov je brezplačna, plačilo prejetega e-računa pa banke obračunajo po istem ceniku kot za navadno plačilo položnice preko spletne banke.

Vloga

V koliko bi se odločili za prejemanje e- računov izpolnite spodnjo vlogo ter jo vrnite:
• po e- pošti ()
• navadni pošti ali