Žreb in sestava seznama potrjenih kandidatur

Občinska volilna komisija Občine Kanal ob Soči obvešča, da se bo v soboto, 27. 10. 2018, ob 10. uri v sejni sobi občine, izvedel žreb z namenom določitve vrstnega reda potrjenih kandidatur županov in vrstnega reda potrjenih list kandidatov za člane občinskega sveta ter člane svetov krajevnih skupnosti. V petek, 26. 10. 2018, ob 19. 30 uri je sklicana seja Občinske volilne komisije, na kateri se bo preizkusilo zakonitost še preostalih kandidatur in list kandidatov. Ker se predvideva, da dodatnih formalnih pomanjkljivosti kandidatur ne bo in bo komisija posledično izdala le odločbe o potrditvi kandidatur in list kandidatov, se je komisija odločila, da se posledično izvede žreb takoj naslednji dan, z namenom čim prejšnje sestave seznama potrjenih kandidatur in list kandidatov.