Tečaj za družinske oskrbovalce

V okviru projekta Net-Age smo na Občini Kanal ob Soči v sodelovanju z Inštitutom Antona Trstenjaka, nacionalno znanstveno ustanovo, ki deluje na področju gerontologije in medgeneracijskega sožitja zaključili tečaj za družinske oskrbovalce. Ta je potekal deset srečanj.

Tečaj je bil namenjen ljudem, ki doma skrbijo za onemoglega starega človeka, saj tečaj vsebuje specifična znanja s področja oskrbe, hkrati pa se posveča tudi svojcem, izvajalcem oskrbe, ki s svojo izjemno požrtvovalnostjo (včasih že izgoreli od dolgotrajne težke skrbi za svojce) skrbijo za svoje sorodnike ali prijatelje.
V okviru tečaja se bo formirala skupina za samopomoč, ki bo z bogatimi izkušnjami udeležencev, pripomogla k lajšanju stisk posameznih udeležencev.
Vabljeni vsi, ki bi želeli s svojim znanjem in izkušnjami, pripomoči in obogatiti naša srečanja.

Za informacije pokličite na Občino Kanal ob Soči; Klara Golja, tel: 05 398 12 18 ali pišite na .

Klara Golja, vodja projekta Net-Age.