Prešanje jabolk na mobilni liniji - Društvo posoških sadjarjev

V Kanalu bodo na mobilni liniji prešali
Ivan Križnič s prijatelji
Lokacija Pečno 8

Možen ogled linije v čletrtek, 18. 9. 2014 in petek, 19. 9. 2014 v popoldanskih urah.

Info: Križnič Ivan 041 772 577

Če bi radi naredili sok in imate večje količine jabolk (pogoj da so jabolka iz območja občin Tolmin, Bovec, Kobarid ali Kanal), se lahko obrnete na nas.

KAKO do linije:
- upravitelj linije je Društvo posoških sadjarjev
- linija vsebuje (avtomobilsko prikolico, mlin, prešo, pasterizator in osnovno embalažo) VSE deluje na trifazni el. priklop.
- kapacitete linije: kapaciteta pasterizatorja je do 80 litrov (pasterizacija je možna le v stekleno embalažo) in kapaciteta preše do 200 litrov soka na uro /izkoristek do 80 % odvisno od jabolk.
- sok se pasterizira dan po prešanju, da se posedejo usedline. Zato si uporabnik priskrbi potrebno embalažo, kjer bo sok odležal (najbolje je da so to sodi iz nerjavečega jekla s pipo).

- linijo lahko uporablja vsak, ki je usposobljen za rokovanje z linijo (Usposabljanje je potekalo na javnih predstvitvah v letu 2013. Če tega niste storili vam bomo pokazali.)
- prednostno se linija daje v izposojo skupini in ne posameznikom na območju Občin Bovec, Tolmin, Kobarid in Kanal.
- linija uporablja HACCP sistem v sklopu Kuhinje Zelena hiša Kobarid, katere upravitelj je Društvo Samooskrba Kobarid
- lahko vam naredimo tudi etikete (za 1000 kos je cena tiska cca. 0,09 €/kos)

- uporabnik sam poskrbi za embalažo, čiščenje opreme in prevoz
- uporabnina je predvidena za nakup potrošnega materiala (krpe, hidravlično olje ipd...) in znaša 2 € na prešo (cca. 40 l/soka)

- prevzem linije je v Sužidu.
- izposoja traja do tri dni.

Več informacij in ...
Kontaktna oseba za izposojo linije: Peter Domevšček, 031 409 012