Prijava škode - Suša 2013, zbiranje vlog oškodovancev, ki so utrpeli škodo zaradi suše

Na podlagi sklepa o ocenjevanju škode v tekoči kmetijski proizvodnji zaradi suše v letu 2013, št. 844-12/2013-291-DGZR z dne 13.9.2013, ki ga je izdala Uprava RS za zaščito in reševanje pri Ministrstvu za obrambo, bo Občina Kanal ob Soči izvedla zbiranje vlog oškodovancev, ki so utrpeli škodo zaradi posledic SUŠE 2013 na prizadetih območjih katastrskih občin in prizadetih kultur.

1. Prijavo lahko oddajo kmetijska gospodarstva - fizične in pravne osebe, ki so dejansko utrpele škodo zaradi suše in so v času naravne nesreče bila vpisana v register kmetijskih gospodarstev. Če KGM-MID ni urejen, oškodovanec ni upravičen do državne pomoči.

2. Vloga - OBRAZEC 2 se nahaja na spletni strani Občine Kanal ob Soči (www.obcina-kanal.si) in v tajništvu občine. K vlogi obvezno priložite tudi svoje zadnje vloge za subvencijo. Zadnji rok za oddajo vloge je do vključno srede, 25. 9. 2013.

3. V obrazec so lahko vnešene samo tiste prizadete kmetijske kulture, ki jih je priznala državna komisija. (V nadaljevanju je priložen seznam priznanih prizadetih kultur.)

Za dodatna vprašanja smo na razpolago na tel. št. 05/39 81 205 (Andreja Nanut).

Tabela 1: Seznam priznanih prizadetih kultur

Obrazec 2 v Wordu